Dzisiaj jest: 16.12.2017, imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Zebraliśmy 40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa!

Dodano: 4 miesiące temu Czytane: 70
Redakcja poleca!

W sobotę, przed Urzędem Dzielnicy Ursynów odbyła się kolejna zbiórka krwi zorganizowana wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów”.

Zebraliśmy 40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa!

W sobotę, przed Urzędem Dzielnicy Ursynów odbyła się kolejna zbiórka krwi zorganizowana wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów”.  Zbiórka odbyła się w ramach akcji „40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa”. Przekroczono założony poziom 40 litrów, ale to oczywiście nie koniec – zbieramy dalej!

Podczas zbiórki 29 lipca zarejestrowały się 53 osoby. Krew udało się oddać 43 osobom, które oddały 19,35 litrów krwi. Od początku akcji zebraliśmy już 53,1 litry krwi. Dziękujemy za Wasze wielkie serca!

Od początku akcji udało się również pozyskać 23 potencjalnych dawców szpiku.

Klub zaplanował zbiórki krwi do końca roku w terminach:

  • 26 sierpnia
  • 30 września
  • 28 października
  • 25 listopada

W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji krwi. Na krew i osocze czeka tysiące chorych. Oddając krew ratujemy życie innym. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 65 rokiem życia.

Klub Honorowych Dawców Krwi Dzielnicy Ursynów powstał na początku marca. Liczy ponad 50 członków. Spotkania odbywają się w naszym Ratuszu, dwa razy w miesiącu. Szczegóły dotyczące działalności klubu, dostępne są na stronie: www.krewkiursynow.pl.

Źródło: ursynów.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.